manta
26 اسفند 1401 - 19:12

۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور مواصلاتی زاهدان- بیرجند زیر بار ترافیک رفت

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: ۱۳ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- بیرجند در آستانه نوروز ۱۴۰۲ به منظور افزایش ایمنی سفر مسافران و کمک به توسعه اقتصادی این استان زیر بار ترافیک رفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، عطاءاله اکبری امروز  در جلسه بررسی وضعیت بزرگراه ها، با بیان اینکه برخورداری از پهناورترین شبکه راههای ارتباطی، قرار گرفتن درمسیر یکی از مهمترین کریدورهای اصلی تجارت جهانی و  صدها مزیت اقتصادی دیگر ، ضرورت وجود راه‌های مواصلاتی استاندارد را در پهنه جغرافیایی جنوب شرق کشور اجتناب ناپذیر کرده است، گفت: برای تکمیل ۱۳ کیلومتر بزرگراه در این محور مهم استان ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

عطاء اله اکبری افزود: طول کل مسیر زاهدان - بیرجند ۲۱۱ کیلومتر بوده که تاکنون ۱۰۸ کیلومتر آن به بزرگراه تبدیل گردیده و جهت تبدیل تمام این محور به باند دوم به افزون بر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است. 

 وی با اشاره به اینکه استان سیستان و بلوچستان در توسعه بزرگراهی رتبه‌ای پایین‌تر از میانگین کشوری دارد و برای رسیدن به میانگین کشوری تا دو سال آینده نیازمند تامین اعتبارات لازم است، گفت: این اداره کل با توجه به اینکه ساخت بزرگراه ها علاوه بر افزایش ایمنی سفر سبب توسعه فعالیت تجاری و ترانزیتی می شود و زمینه را برای رونق فعالیت های اقتصادی، سرمایه گذاری و دیگر حوزه های اقتصادی فراهم می سازد با بکارگیری تمام ظرفیت های ملی و استانی تلاش نموده در صورت تخصیص به موقع اعتبارات شبکه بزرگراهی استان تا سه سال آینده تکمیل نماید.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا در آستانه نوروز ۶۰کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با اعتبار۱۱۰۰۰ میلیارد ریال زیر بار ترافیک می رود و همزمان نیز ساخت ۳۰ کیلومتر بزرگراه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال آغاز می شود.

پایان پیام/3139

منبع: فارس
شناسه خبر: 1098075